dse
17 بهمن 1401 - 20:59

اینجا هم دلی موج می‌زند/میزبانی شایسته حسینیه‌های ارومیه از زلزله زدگان خوی

مسجد و حسینیه محله سید جواد ارومیه از جمله مساجدی است که اهالی محل و هیئت امنایش از اولین ساعات زلزله خوی میزبان اهالی زلزله زده شهرستان خوی بود و جلوه‌های زیبایی از همدلی و نوع دوستی را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه پس از گذشت ده روز از زلزله خوی ، مساجد و حسینیه های ارومیه همچنان مهربانانه میزبان همسایه‌های اهل خوی هستند و تمام تلاش خود را جهت تسکین آلام و مشکلات آنان به کار بسته اند.

مسجد و حسینیه محله سید جواد ارومیه از جمله مساجدی است که اهالی محل و هیئت امنایش از اولین ساعات زلزله خوی میزبان اهالی زلزله زده شهرستان خوی بود و جلوه‌های زیبایی از همدلی و نوع دوستی را به نمایش گذاشت.

اهالی این محله قدیمی ارومیه که به حسینی بودن شهرت دارند اینبار هم مرام امام حسین علیه السلام را الگوی خود کرده و مشتاقانه پذیرای مردم زلزله زده خوی هستند.

خانواده‌های زلزله زده ای که در این حسینیه سکونت دارند با ضمن رضایت و تشکر از پذیرایی شایسته اهالی حسینیه و محله،خواهان مشخص شدن وضعیت منازل و فراهم شدن اسکان در شهر خود هستند و لازم است مسوولان فورا در این باره چاره اندیشی کنند.

 

حجت الاسلام حسن محمدی در گفتگویی ی از هماهنگی مساجد ارومیه برای اسکان موقت زلزله زدگان خوی خبر داد و گفت: از ساعت اولیه زلزله در خوی، طی جلسه ای که در فرمانداری ارومیه برگزار شد، با مساجد ارومیه جهت اسکان زلزله زده ها هماهنگی های لازم صورت گرفته است و مساجد ارومیه آماده اسکان هستند و تاکنون هم برخی مساجد میزبان اهالی محترم خوی هستند.

وی اضافه کرد: روحانیت، هیئتی ها و مساجد ارومیه پای کار خدمت و کمک به زلزله زدگان خوی هستند و در این زمینه جمع آوری کمک ها و ارسال به مناطق زلزله زده، به صورت خودجوش توسط طلاب، روحانیون و هیئتی ها آغاز شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه بیان داشت: مساجد لطفعلی خان، امام خمینی (ره) شهرک شهریار، موسی بن جعفر، امام هادی محله کشتارگاه، حاجی پیرلو، یازهرا محله حسین آباد، حسینیه ثارالله و مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه آماده اسکان برای زلزله زدگان خوی می باشد و احتمال افزایش این مساجد وجود دارد.

وی ادامه داد: مردم مؤمن و متدین ارومیه همیشه نشان دادند که در سختی ها و زلزله و سیل در کنار هم وطنان خود هستند و آن ها را تنها نمی گذارند و طی تماس هایی که با شهرستان خوی داریم، نیازها برآورده می شود و بر اساس آن نیازها کمک های مردمی جمع آوری می شود و لذا تهیه و ارسال، لوازم گرمایشی و خوراک و مواد غذایی در اولویت کمک های مردمی است. انتهای خبر

 

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1023393